Öppna sök Stäng sök Sök
Öppna Meny Stäng meny Meny

Kulturskolans personal

Här är vi som arbetar på Kulturskolan!

Vi hjälper dig att förverkliga dina drömmar inom musik, dans teater och bild.

En leende man med kortklippt/snaggat grått hår. Han har en blå- och vitrandig skjorta på sig. Utanpå den har han en ljusgrå finstickad tröja.

Mikael Enekvist

Kulturskolechef

0380-51 83 45
mikael.enekvist@nassjo.se

En leende kvinna med ljust axel-långt hår. Hon har pilot-formade glasögon. Hon har en vit tröja på sig. Utanpå den har hon en ljusrosa kofta. I bakgrunden syns en mossig gammal trädstam med grov bark. Bilden är tagen utomhus.

Anette Gustavsson

Producent/Handläggare

0380-51 83 42
anette.gustavsson@nassjo.se

En kvinna med långt brunt hår som är uppsatt. Hon har lugg. Hon har en blå blus på sig. I bakgrunden syns en grovbarkad, mossig trädstam. Bilden är tagen utomhus.

Agneta Widell

Solosång

agneta.widell@nassjo.se

En leende kvinna med halvlångt brunt hår. Hon har en blåmönstrad tröja på sig. Över den en vit stickad kofta. Bilden är tagen utomhus. Bakom henne kan man se en trädstam.

Ann-Charlotte Björkander

Solosång, piano

ann-charlotte.bjorkander@nassjo.se

En kvinna med brunt page-klippt hår. Hon har en röd V-ringad tröja på sig. Sina glasögon har hon fäst uppepå huvudet. Bilden är tagen utomhus framför en trädstam.

Beatrix Widén

Bild

beatrix.widen@nassjo.se

En kvinna med kortklippt rött hår. På sig har hon en blågrå linneblus med knappar. Bilden är tagen utomhus framför en trädstam.

Elisabet Hedbrant

Piano

elisabet.hedbrant@nassjo.se

En leende kvinna med brunt axel-långt hår. Hon har glasögon. På sig har hon en svart tröja. Bilden är tagen utomhus. Hon står framför en trädstam. 

Eva Pettersson Görs

Teater

eva.pettersson@nassjo.se

En leende man med grått hår på sidorna av huvudet. Kal på hjässan. Han har kortväxt skägg och ett par svarta runda glasögon. Hans ljusblå skjorta är lite uppknäppt vid halsen. Bilden är tagen utomhus framför en trädstam.

Håkan Molander

Cello

hakan.molander@nassjo.se

En leende ung kvinna med blont hår som går lite nedanför axlarna. Hon har ett gult linne på sig. Runt halsen har hon ett halsband. Bilden är tagen utomhus framför en trädstam.

Isabell Karlsson

Dans

isabell.karlsson@nassjo.se

En leende man med kortklippt ljust hår. Han har kort skägg. På sig har han en svart T-shirt. Bilden är tagen utomhus framför en trädstam. 

Jan Bjuhr

Kontrabas

jan.bjuhr@nassjo.se

En leende kvinna med kortklippt hår. Luggen ligger åt sidan. Lite hår är fäst bakom ena örat. Hon har en ljusblå stickad tröja på sig. Bilden är tagen utomhus. I bakgrunden kan man se en grov trädstam.

Malin Ellbrant

Trumpet, Valthorn

malin.ellbrant@nassjo.se

En leende kvinna med långt mörkbrunt hår som hon har utsläppt. Hon har en mörkblå blus med vita prickar. Runt halsen har hon ett halsband. Bilden är tagen utomhus. I bakgrunden syns en grov trädstam.

Maria Lundström

Tvärflöjt

maria.lundstrom@nassjo.se

En leende kvinna med mörkbrunt hår som är uppsatt. Hon har en grå/grön blus på sig. Runt halsen har hon ett halsband. Bilden är tagen utomhus framför en grov trädstam.

Maria Wallinder

Rytmikpedagog

maria.wallinder@nassjo.se

En leende man med ljusbrunt kortklippt hår. Han har fyrkantiga glasögon på sig. Skjortan han har på sig är rutig, ljusblå och grå. Han står utomhus framför en trädstam.

Mats Thiger

Violin

mats.tiger@nassjo.se

En man med ljusgrått kortklippt hår. Han har lite skäggstubb. Han har också ett par runda glasögon. Han är klädd i en mörkgrå tenniströja. Bilden är tagen utomhus framför en grov och lite mossig trädstam.

Mikael Klarström

Gitarr

mikael.klarstrom@nassjo.se

En man med brunt hår som är mycket kortklippt. Han har en grågrön skjorta på sig med vita palmer och blommor i orange. Under skjortan syns en vit T-shirt. Bakom honom syns en trädstam med lite mossa. Bilden är tagen utomhus.

Mikael Sandberg

Saxofon, Klarinett, Blockflöjt

mikael.sandberg@nassjo.se

En man med mörkblont kortklippt hår. Han har en grå tröja på sig. Under den vid halsen syns även en svart T-shirt som sticker fram.

Per Lundin

Elgitarr, Elbas, Piano

per.lundin@nassjo.se

Här finns ingen bild.

Per Westman

Gitarr

per.westman@nassjo.se

En man med mörkt kortklippt hår och skägg. Han har en mörkblå-mönstrad skjorta. Utanpå den en ljusgrå kavaj. I bakgrunden syns en mossig grov trädstam. Bilden är tagen utomhus.

Samuel Björk

Trombon, Tuba, Baryton

samuel.bjork@nassjo.se

En man med ljusbrunt kortklippt hår. Han ler. På sig har han en blå T-shirt. Över den har han en mörkblå kavaj. I bakgrunden syns en trädstam med mossa. Bilden är tagen utomhus.

Tyrone Berglind

Slagverk

tyrone.berglind@nassjo.se

Kontakt

Expandera Minimera

Expedition
0380-51 83 42
kulturskolan@nassjo.se
Öppet kl. 08.00-16.00 måndag-fredag

Kulturskolechef
Mikael Enekvist
0380-51 83 45
mikael.enekvist@nassjo.se

Hitta hit
Kulturskolan finns i Kulturhuset Pigalles lokaler: Mariagatan 2
571 31 Nässjö


Dolt fält, måste ligga längst upp
Vad kan vi göra bättre?
Berätta vad vi kan göra bättre på den här sidan. Dina synpunkter är värdefulla för oss. Din medverkan hjälper oss att förbättra webbplatsen.