Vårens Stinsenloppis, 18 april

Tecknad man i blå konduktörsdräckt är påväg att blåsa i en visselpipa. Han har på sig blå hatt och har mustasch. I handen har han en grön och röd skylt.  

Foto: GustavFonden

Varje vår och höst genomförs den stora StinsenLoppisen i bandyhallen på Skogsvallen i Nässjö.

Det är en mötesplats för alla återbrukare, som tar tillvara fina leksaker, kläder, maskiner, antikviteter, skivor, fiskegrejer, konst, skor, prydnader, tyger, spel, idrottskläder... - ja allt du kan tänka dig!

Och samtidigt blir det en mysig stund, för både unga och äldre, med underhållning i den väderoberoende hallen, möjligheter till fika i Bandycaféet och trevliga möten mitt bland fynden. Öppettiden i hallen under lördagen är kl 10.oo -14.oo.

Bokar bord och plats gör man snarast hos kansli@nassjoif.se eller tel 076-807 4912 (förmiddag måndag-fredag) hos Bandykansliet NIF.

Arrangören räknar med minst 140 säljare och minst 2000 besökare på Vårens stora loppis!

Plats

Stinsen Arena på Skogsvallen, Nässjö

Pris

10kr vuxen (+18år)

Webbplats

Arrangör

Ideella GustavFonden, Nässjö