Meny Stäng Sök
Meny Stäng Meny

Studievägledning, administration och ledning

Studievägledning, administration och ledning

Välkommen att kontakta oss om du har några frågor.

Studie- och yrkesvägledning:

Peter Johansson (studie- och yrkesvägledare)
0380-51 72 64
peter.johansson@nassjo.se

Sara Johansson (studie- och yrkesvägledare)
0380- 51 72 66
sara.johansson@nassjo.se

Malin Sandberg (studie- och yrkesvägledare)
0380-51 72 77
malin.sandberg@nassjo.se

Flexibelt lärande och stöd:

Åsa Nilsson (flex-pedagog)
0380-51 72 58
asa.nilsson@nassjo.se

Amanda Svahnström (coach)
0380-51 72 69
amanda.svahnstrom@nassjo.se

Veronica Sandell (coach)
0380-51 72 26
veronica.sandell@nassjo.se

Carola Brännlund (speciallärare)
0380-51 73 09
carola.brannlund@nassjo.se

Ingwor Björnsdotter (specialpedagog - lärvux, sfi)
0380-51 73 96
Ingwor.bjornsdotter@nassjo.se

Administration:

Susanne Pettersson (sfi)
0380-51 72 70
susanne.pettersson@nassjo.se

Suzanne Kihlström (komvux och sfi)
0380-51 72 61
suzanne.kihlstrom@nassjo.se

Sara Anderö (komvux och ike)
0380-51 72 89
sara.andero@nassjo.se

Skolledning:

Malin Landgren (rektor komvux och sfi)
0380-51 72 65
malin.landgren@nassjo.se

Rose-Marie Östhed (rektor sfi)
0380-51 72 78
rose-marie.osthed@nassjo.se

Helen Tarenius (utbildningschef)
0380-51 72 60
helen.tarenius@nassjo.se

Kontakt

Expandera Minimera

Besöksadress:
Nässjö lärcenter
Rådhusgatan 15, Nässjö 
0380-51 72 70

larcenter@nassjo.se

×
Use Google to translate nassjo.se.
Please be aware that Nässjö kommun cannot take responsibility for the accuracy of the translation.