Meny Stäng Sök
Meny Stäng Meny

Kontakt

Vill du veta mer om någon utbildning? Är det någon information du inte hittar på hemsidan? Tveka inte att kontakta oss!


Ledningsgruppen

Richard Weibull Gymnasiechef

0380-51 88 50
Richard.Weibull@nassjo.se

Samuel Korpegård
Administrativ chef

0380-51 88 88
Samuel.Korpegard@nassjo.se

Ansvarsområden
Administration
Café
Bibliotek

Tobias Lindell Rektor

0380-51 88 45
tobias.lindell@nassjo.se

Ansvarsområden
Gymnasiesärskolan
Industritekniska programmet (tillfälligt)
Introduktionsprogram

Bengt Larsson Rektor

Tjänstledig tillsvidare

Linda Davidsson, Rektor

0380-51 87 52
linda.davidsson@nassjo.se

Ansvarsområden
Bygg- och anläggningsprogrammet
El- och energiprogrammet
Introduktionsprogram - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val
Järnvägsutbildning
Naturvetenskapsprogrammet (tillfälligt)
Uppdrag VUX
VVS och fastighetsprogrammet (lärling VVS)

Anders Crona Rektor

0380-51 88 79
anders.crona@nassjo.se

Ansvarsområden
Barn- och fritidsprogrammet
Ekonomiprogrammet
Introduktionsprogram - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val
Handels- administrationsprogrammet
Teknikprogrammet (tillfälligt)
Vård- och omsorgsprogrammet

Helena Gunnarsson
Rektor

0380-51 84 48
Helena.Gunnarsson@nassjo.se

Ansvarsområden
Alfa (Tillfälligt)
Estetiska programmet
Hantverksprogrammet - Frisör , Stylist
Introduktionsprogram - Yrkesintroduktion, programinriktat individuellt val
Samhällsvetenskapsprogrammet

Marita Svensson Utvecklingsledare

0380-51 87 30
marita.svensson@nassjo.se

Ansvarsområden
Kvalitetsuppföljning
Teknikcollege och
Vård- och Omsorgscollege

Lena Ringborg Ekonom

0380-51 88 49
Lena.Ringborg@nassjo.se

Kontakt

Expandera Minimera

Sjukanmälan elever
0380-64 90 32
Automatisk telefonsvarare, Dexter

Receptionen/Lärare
0380-51 88 43
Öppet 08.00-16.00

Elevhälsa
Skolsköterska Madeleine Sundhall
0380-51
Kurator Sofi Hägg
0380-51
Kurator Maria Barkström
0380-51
För fler kontaktuppgifter se här.

Antagning
Ann Björkbom-Tegheim
0380-51 88 42
ann.bjorkbom-tegheim@nassjo.se

Elevboende
Ingegerd WahlbergSwärd
0380-51 72 91
ingegerd.wahlberg-sward@nassjo.se

Vill du ha en kopia på dina betyg? Kommunarkivet
0380-51 79 24
john.karlsson@nassjo.se

×
Use Google to translate nassjo.se.
Please be aware that Nässjö kommun cannot take responsibility for the accuracy of the translation.