Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Startsida / Kommuninvånare / Omsorg och stöd / Funktionshinder / Ansök om stöd / Biståndshandl LSS/socialpsykiatri

Telefonlista och ärendeindelning

Gruppledare

Charlotte Ribbholm 
0380-51 85 18
charlotte.ribbholm@nassjo.se

Biståndshandläggare med område fysiskt och/eller
intellektuellt funktionshinder

Marina Persson
Handlägger ärenden för personer födda dag 1-8
0380-51 84 92
marina.persson@nassjo.se

Sofie Hellström
Handlägger ärenden för personer födda dag 9-16
0380-51 81 26
sofie.hellstrom@nassjo.se 

Madelen Jansson
Handlägger ärenden för personer födda dag 17-24
0380-51 84 77
madelen.jansson@nassjo.se

Evelina Karlsson
Handlägger ärenden för personer födda dag, 25-31
0380-51 79 43
evelina.karlsson@nassjo.se

Biståndshandläggare med område psykiska och 
neuropsykiatriska funktionshinder

Kristina Chamoun
Handlägger ärenden med personer födda dag, 1-10
tel. 0380-51 87 99
kristina.chamoun@nassjo.se

Annbritt Karlsson
Handlägger ärenden för personer födda dag, 11-20
tel. 0380-51 72 41
annbritt.karlsson@nassjo.se

Emma Magnebäck
Handlägger ärenden för personer födda dag, 21-31
tel. 0380-1 88 96
emma.magneback@nassjo.se