Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Socialförvaltning

Besöksadress

Kyrkogatan 4, plan 2,3 och 4, Nässjö.

Ytterdörren är öppen mellan kl. 8-16.

Du bör förboka ditt besök. 

Vid obokat besök anmäl dig i receptionen på Kyrkogatan 4, plan 3.

Receptionens öppethållande 

Måndag-torsdag kl. 8-16 lunchstängt kl. 11.30–13.

Fredag kl. 8-15 lunchstängt kl. 11.30–13.

Postadress

Nässjö kommun, 571 80 Nässjö

Expedition

Tel. 0380-51 80 00 (vxl)
socialforvaltningen@nassjo.se

Hemsida 

Länk till information om Omsorg och stöd.

Kontakt | politiker

Ordförande Ann-Charlotte Ekman Hellman (M), tel. 072-387 44 20

Övriga ledamöter se förtroendemannaregister (öppnas i nytt fönster)

Kontakt |förvaltning

Förvaltningschef
Mats Petersson, mats.petersson@nassjo.se tel. 0380-51 89 64

Avdelningschef ekonomi och it
Marcus Carlsson marcus.carlsson@nassjo.se tel. 0380-51 85 55 

Avdelningschef funktionshinderomsorg
Camilla Nord, camilla.nord@nassjo.se tel. 0380-51 89 63.

Avdelningschef hemtjänst samt hälso- och sjukvård
Magdalena Fritzon, magdalena.fritzon@nassjo.se tel. 0380-51 82 50.

Avdelningschef kvalitet och utveckling
Malin Johansson, malin.johansson@nassjo.se tel. 0380-51 73 15

Avdelningschef särskilt boende äldre
Anneli Tellmo Jung, anneli.tellmo-jung@nassjo.se tel. 0380-51 76 98 

Kontakt |myndighetsutövning

Avdelningschef 
Jon Rydholm, jon.rydholm@nassjo.se tel. 0380-51 85 40

Enhetschef barn och ungdom 
Angelica Florin, angelica.florin@nassjo.se tel. 0380-51 79 07

Enhetschef ekonomiskt bistånd
Annelie Öhlin, annelie.ohlin@nassjo.se tel. 0380-51 85 39 

Enhetschef vuxna och funktionshindrade
Jeanette Öhrlund, jeanette.ohrlund@nassjo.se tel. 0380-51 86 70.